Csoportos önismereti - életvezetési tanfolyam
A sikeres, tartalmas, boldog életnek alapvetően két sarokköve van: az önismeret és rá épülő tudatos, következetes életvezetés. Ha nem vagyunk tisztában önmagunkkal, a lehetőségeinkkel, korlátainkkal, ha nem vesszük kezünkbe a sorsunk irányítását, akkor bizony nagyon sok problémával kell megküzdenünk az életünk folyamán, olyanokkal, amelyeket egyébként elkerülhetnénk.
Az önmagunkról szóló tudás megszerzésének és elmélyítésének számtalan módja van, ezek közül egy a csoportos önismereti tréningen való részvétel.
A közösségben folytatott önismereti munka során megtapasztaljuk, hogy a gondjainkkal, konfliktusainkkal nem vagyunk egyedül: a különböző korú, iskolázottságú, élettörténetű, értékrendszerű, stb. tagok pontosan ugyanazokkal a problémákkal - vagy legalábbis nagyon hasonlókkal - küzdenek, mint mi. Társainktól megtudhatjuk, hogy ők korábban miképpen léptek túl azokon a nehézségeken, amelyek most a saját előrejutásunkat akadályozzák, és magunk is szolgálhatunk néhány megoldási alternatívával az ő részükre. Egyszerre adunk és kapunk támogatást, miközben önmagunkon dolgozunk, átélhetjük a másokon való segítés örömét is.
További előnye a csoportos tanulásnak, hogy biztonságos, védett környezetben tartunk tükröt egymásnak és egy terapeuta irányítása, segítő támogatása mellett szembesülünk mindazzal, ami mi vagyunk. Ilyen jellegű visszajelzésre az önismeret útját egyedül járva nem számíthatunk.
Az sem elhanyagolható szempont, hogy ebben a zárt, de bensőséges közegben olyan befelé irányuló vizsgálódásra is sor kerül, amit önszántunkból nem feltétlenül tennénk meg, főleg ha az valamilyen fájdalmas, elfojtott emléket, vagy kényes területet érint.
Az önismereti csoportban - mint minden társas helyzetben - idővel bizonyos csoportdinamikai folyamatok indulnak be és zajlanak le. Ez egy természetes jelenség: ha nem egyedül vagyunk egy helységben, akkor előbb vagy utóbb bizonyos hatást próbálunk gyakorolni a többi emberre, és persze ugyanúgy ők is ránk. Ezekben a folyamatokban strukturálódik a csoport, hierarchiák, szerepek (vezető, mindent tudó, bohóc, stb.) alakulnak ki. A közösség változásával együtt formálódik a saját személyiségünk is.
A tanfolyam alatt a legkülönfélébb témák kerülnek górcső alá, ezek közül a leggyakoribbak: stressz, félelem, szorongás, depresszió, párkapcsolati feszültség, szeretet, gyermekvállalás, önbizalomhiány, önértékelés, társadalmi szerep, egzisztenciális probléma, egészség, betegség, halál, elfogadás, elengedés.
A képzésben több féle önismereti módszert is integrálunk, mint például a meditáció, imagináció, szerepjáték, helyzetgyakorlat, személyiség elemzés, teszt, kérdőív, projektív rajz vizsgálat, stb.
Az önmegismerés - akár önállóan vágunk bele, akár csoportban kezdünk hozzá - csak akkor lehet teljes, ha az elméleti tudást változatos élethelyzetekben szerzett tapasztalás is kiegészíti. Ehhez viszont ki kell mozdulnunk a megszokott komfortzónánkból, és különböző, számunkra ismeretlen szituációkban kell megméretnünk magunkat. Az új dolgokban való részvétel mutatja meg igazán, hogy kik vagyunk, milyen képességekkel rendelkezünk, mekkora erővel bírunk.
A Fedezd fel magad önismereti tréning során 4 alkalommal találkozunk, általában hétvégén, és esetenként nagyjából 3 órát töltünk el együtt. A képzést házi feladatok egészítik ki, amelyek szerves részei az oktatás tematikájának. Az otthoni munka tulajdonképpen egy 5-ik találkozó anyagát dolgozza fel.
Az egyes képzési napok között egy, maximum két hét telik el. A találkozók időpontját (szombat, vasárnap, délelőtt, délután) az első ülésen közösen dönti el a csoport. A tréning egy hónapra történő felosztása azért szükséges, mert így van idő az elhangzottak befogadására, mely folyamat részben tudatosan, részben tudat alatt megy végbe
Ár: 5.000.- Ft / alkalom (kb. 180 perc)
Egyösszegű fizetés esetén - 10 % kedvezmény! (20.0000.- Ft helyett 18.000.- Ft!)